Władze muszą pomóc chrześcijanom

Rząd Egiptu musi przeciwdziałać dyskryminowaniu społeczności chrześcijańskiej w tym kraju - zaapelował w poniedziałek patriarcha Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego w Egipcie Szenuda III podczas wywiadu w telewizji państwowej.

Chrześcijanie, którzy stanowią ok. 10 proc. 80-milionowej ludności Egiptu, skarżą się na przypadki dyskryminacji przy budowaniu kościołów oraz na rynku pracy. Zdaniem tej społeczności rząd egipski nie robi nic, by przeciwdziałać rosnącej wrogości wobec nich ze strony konserwatywnych muzułmanów w tym kraju - pisze agencja AP.

Rząd Egiptu musi "zająć się tymi zarzutami, aby zmniejszyć napięcie" w społeczeństwie - podkreślił dostojnik, apelując jednocześnie do swoich wiernych o zachowanie spokoju.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.