Odnaleziono ciała zamordowanych jezuitów

Dwaj jezuici razem z jeszcze jedną osobą - przewodnikiem turystycznym - zostali zabici 20 czerwca w kościele w Urique w stanie Chihuahua. Zabójcy zabrali ich ciała, a ich mocodawcą był najprawdopodobniej handlarz narkotyków.

Do morderstwa doszło na północy Meksyku, w wiejskim rejonie stanu Chihuahua. Zabójcy wywieźli gdzieś ciała kapłanów - 79-letniego Javiera Camposa i 80-letniego Joaquína Mory oraz przewodnika Pedra Palmy. Dziś je odnaleziono, ale policja nie zdradza szczegółów.

Nawiązując do tej sprawy, wczoraj papież Franciszek wyraził „ból i przerażenie” z powodu zabójstw i powtórzył, że „przemoc nie rozwiązuje problemów, ale potęguje niepotrzebne cierpienia”.

„Tymczasem Maria Eugenia Campos, gubernator stanu Chihuahua, podkreśliła, że w rejonie Tarahumara, zamieszkałym przez jednolitą grupę etniczną, która jest uważana za jedną z najniebezpieczniejszych w Meksyku, trwa obława z powietrza i na lądzie” - pisze „Avvenire”, największy włoski dziennik katolicki.

Policja i prokuratorzy są przekonani, że sprawcą morderstw może być postać znana jako „El Chueco” (Oszust), szef lokalnej komórki kartelu narkotykowego Sinaloa.

«« | « | 1 | » | »»