Katyń: Modlitwa pod prawosławnym krzyżem

Uczestnicy pielgrzymki do Smoleńska, wraz z pierwszą damą Anną Komorowską, modlili się w sobotę po południu w prawosławnej części cmentarza katyńskiego.

Po modlitwie prezydentowa Anna Komorowska, a następnie przedstawiciel Rodzin Katyńskich złożyli wieńce pod prawosławnym krzyżem.

Kolejna część uroczystości odbędzie się na Polskim Cmentarzu Wojennym. Głos zabierze tam przedstawiciel Rodzin Katyńskich i odbędzie się wspólna modlitwa uczestników uroczystości. Po niej złożone zostaną wieńce.

Potem nastąpi symboliczne uderzenie w Dzwon Pamięci i odegrany zostanie sygnał "Śpij, kolego".

Uroczystości w Katyniu są częścią sobotniej pielgrzymki bliskich ofiar katastrofy do Smoleńska. Patronat nad pielgrzymką, podobnie jak pół roku temu, objęła pierwsza dama Anna Komorowska. W październiku w Smoleńsku i Katyniu, wraz z rodzinami ofiar i Anną Komorowską była także żona prezydenta Rosji Swietłana Miedwiediewa.(PAP)

hgt/ bk/

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.