Warszawa: Ekumenicznie w Wesołej

Modlitwa, konferencje, świadectwa międzywyznaniowych małżeństw – to tylko niektóre z punktów sesji „Ekumenizm, ale dlaczego i jak?” organizowanej w dniach 28 – 29 maja przez Wspólnotę Chemin Neuf.

- Sesja ma na celu pomoc w pogłębieniu naszej chrześcijańskiej tożsamości poprzez konferencje, świadectwa, spotkania w grupach dzielenia, dyskusję panelową. Chcemy przybliżyć czym ekumenizm jest w praktyce i jak dziś wygląda dialog ekumeniczny  – mówi Zbigniew Słup, odpowiedzialny Wspólnoty Chemin Neuf w Polsce. – Spotkanie będzie też okazją do wspólnej modlitwy o jedność chrześcijan, na która złożą się wspólne uwielbienie, nieszpory w intencji jedności, Eucharystia. Będzie też czas na modlitwę osobistą.

Gośćmi sesji będą: ks. Grzegorz Giemza – Dyrektor Centrum Ewangelizacji i Misji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, dr Marek Kita – z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, Pastor Piotr Karaś – Dyrektor Chrześcijańskiej Misji Pomocy Ludziom Uzależnionym "Nowa Nadzieja" Jerzy Sorokowski z Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz Catherine Keller i Ks. dr Adam Strojny ze Wspólnoty Chemin Neuf.

Sesja odbędzie się w dniach 28-29 maja 2011 roku w Domu Rekolekcyjnym w Warszawie-Wesołej, ul. Ks. Piotra Skargi 2 (przy Parafii Opatrzności Bożej).

Wspólnota Chemin Neuf jest wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym, o szczególnym powołaniu do pracy na rzecz jedności między kościołami, jedności i pojednania osoby, małżeństwa i rodziny, między krajami i narodami, w Kościele.

W Polsce jest obecna od 1994 r. W 1998 r., dekretem ks. Biskupa K. Romaniuka, Wspólnocie zostało powierzone prowadzenie Domu Rekolekcyjnego w Wesołej przy parafii Opatrzności Bożej. W lutym 2005 r. Józef Kardynał Glemp Arcybiskup Metropolita Warszawski Prymas Polski, erygował Publiczne Stowarzyszenie Wiernych Wspólnota Chemin Neuf na terenie Archidiecezji Warszawskiej, a w czerwcu 2010 r. Abp Henryk Hoser SAC na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Obecnie Wspólnota jest międzynarodowa. Istnieje w ponad 60 krajach świata i jest mocno „zakorzeniona” w 25 z nich. Liczy dzisiaj ponad 1400 osób różnych narodowości. 

Szczegółowy program sesji „Ekumenizm, ale dlaczego i jak?” na następnej stronie

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama