UK: Katolicy z anglikanów

Około 60 anglikańskich duchownych z całej Wielkiej Brytanii przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich w Kościele katolickim

Dziś w katedrze westminsterskiej w Londynie święcenia z rąk katolickiego prymasa Anglii i Walii abp. Vincenta Nicholsa otrzymuje pięciu byłych pastorów anglikańskich. Nowi kapłani podejmą posługę w ordynariacie personalnym Walsingham. Dołączą w ten sposób do grupy siedmiu innych, którzy zostali wyświęceni w ubiegłą sobotę w londyńskim Southwark. Byli pastorzy otrzymują święcenia do posługi w Kościele katolickim na mocy konstytucji apostolskiej „Anglicanorum Coetibus” Benedykta XVI. Papież przygotował ją w styczniu ubiegłego roku w odpowiedzi na prośbę tych członków wspólnoty anglikańskiej, którzy pragnęli powrotu do pełnej jedności z Kościołem rzymskokatolickim. W utworzonym dla nich ordynariacie zachowuje się niektóre elementy liturgicznej tradycji anglikańskiej. Duchowni mający obecnie przyjąć święcenia w Kościele katolickim przez 14 miesięcy uczestniczyli w specjalnie dla nich opracowanym programie formacyjnym w seminarium Allen Hall w londyńskiej dzielnicy Chelsea.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.