Modlitwa przed olimpiadą

Kościół Anglii opublikował tekst modlitwy przed letnimi Igrzyskami Olimpijskimi 2012 w Londynie. Na 400 dni przed inauguracją jest ona dostępna na stronie internetowej Kościoła anglikańskiego w Wielkiej Brytanii.

Jej tekst czyta angielska lekkoatletka, sprinterka pochodzenia nigeryjskiego Christine Ohuruogu. 27-letnia mistrzyni świata w biegu na 400 m mówi także o znaczeniu wiary w jej sportowych sukcesach.

Tekst modlitwy ułożył kapelan Christ's College Uniwersytetu Cambridge, ks. Christopher Woods. Zawiera ona prośbę o Boże wsparcie dla organizatorów i sportowców a także dla różnego rodzaju inicjatyw, które Kościół przygotowuje w związku z Igrzyskami po hasłem „Więcej niż złoto“.

„W świecie, w którym tak wiele antypatii i nadużyć modlimy się o ducha tolerancji i akceptacji, skromność, respekt i zdrowie oraz bezpieczeństwo wszystkich” – brzmi fragment modlitwy. Jej pełny tekst można znaleźć pod adresem: http://www.churchofengland.org.

Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie odbędą się w dniach 27 lipca-12 sierpnia 2012 r.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.