Chaczkar z Armenii

- W tym małym zakątku tego wspaniałego miasta, do którego przybył Chaczkar prosto z Armenii dziś będzie dzień radości...

Gliwice   Klaudia Cwołek/GN Gliwice
Ekumenicznej modlitwie w drugą sobotę lipca przewodniczył abp Grigoris Bunatian ze Lwowa, który poświęcił Chaczkar
... - mówił abp Grigoris Bunatian z Apostolskiego Kościoła Ormiań­skiego podczas uroczystości poświę­cenia i namaszczenia kamiennego krzyża ormiańskiego w Gliwicach. Jest to dar Stowarzyszenia „Sztuka Bez Granic” z Armenii.

Krzyż dedykowany jest pamięci Ormian i Polaków, pomordowanych w ubiegłym stuleciu. Chaczkar sta­nął przed kościołem Świętej Trójcy w Gliwicach przy ul. Mikołowskiej 2, który jest jedynym kościołem ormiańsko-katolickim na terenie Polski, będącym w rękach Ormian od 1945 roku.

Podczas liturgii śpiewał zespół „Nazani” z Armenii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.