Te Zelów

W weekend zakończył się szósty Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie. Dzieci, młodzież i dorośli przez siedem dni zastanawiali się nad tym jak mówić prawdę, jak obchodzić się z nią na co dzień, jak reagować i radzić sobie z kłamstwem, jaki wpływ na relacje z innymi ma prawda i co to znaczy, że Jezus Chrystus jest prawdą.

- Tegoroczna formuła Tygodnia świetnie się sprawdziła. W półkoloniach dla dzieci codziennie uczestniczyło ponad 70 dzieci, na popołudniowe seminaria mogły dojeżdżać osoby pracujące. Pomimo zimna i deszczu w ostatnich dniach imprezy w czasie koncertów gościliśmy pod namiotem każdego wieczora ponad 120 osób. W poszczególnych punktach programu brali udział nie tylko mieszkańcy Zelowa, ale i z pobliskich miejscowości – powiedział na temat organizacji imprezy dk. Paweł Gumpert, koordynator ds. kampanii ewangelizacyjnych Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

W nabożeństwie z Wieczerzą Pańską, kończącym Tydzień Ewangelizacyjny, wziął udział ks. Marek Izdebski, biskup Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, a także inni duchowni reformowani i luterańscy z regionu łódzkiego.

Medialnie Tydzień wsparli: Ekumenizm.pl, Fakty, Luteranie.pl, Radio Łódź, TVP Łódź i Zwiastun Ewangelicki.

Trzeci edycja Tygodnia Ewangelizacyjnego i ostatnia w czasie tegorocznych wakacji odbędzie się w połowie sierpnia w Mrągowie na Mazurach.

***

Te Zelów   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama