Sprawiedliwość nie dla chrześcijan z Orisy

Wciąż bezskutecznie domagają się sprawiedliwości chrześcijanie z indyjskiego stanu Orisa, gdzie trzy lata temu miały miejsce krwawe prześladowania wyznawców Chrystusa. Jeśli w ogóle oprawcy stają przed sądem, to dostają symboliczne wyroki.

Agencja AsiaNews informuje o dziewięciu mężczyznach skazanych właśnie tylko na niewysoki mandat i okresowe prace przymusowe. Są oni odpowiedzialni za zabójstwo, podpalenia, a także organizowanie antychrześcijańskich wystąpień w czasie pogromu w 2008 r. Kierujący Ogólnoindyjską Radą Chrześcijan Sajan George podkreśla, że „wyrok ten jest parodią sprawiedliwości”. Rada zaapelowała do Indyjskiej Komisji Praw Człowieka o przeprowadzenie śledztwa w sprawie prześladowań w Orisie i dalszego łamania praw chrześcijan w tym stanie. Przykładem dyskryminacji jest chociażby uniemożliwianie wiernym odbudowania spalonego kościoła w miejscowości Bankingia. Władze zablokowały prace, mimo że chrześcijanie posiadają prawo własności do tego gruntu i potrzebne pozwolenia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ORISA, INDIE

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.