Papież Koptów rozważa dopuszczenie rozwodów

Patriarcha Koptów papież Szenuda III rozważa żądania Koptów, którzy w ubiegłym tygodniu demonstrowali przed Radą Duchowną w katedrze świętego Marka w Kairze domagając się dopuszczenia przez Kościół rozwodów i możliwości zawarcia powtórnego małżeństwa.

Protestujący Koptowie żądali by Kościół Koptyjski uznał cywilne prawo dopuszczające rozwód i powtórne małżeństwo. Domagali się też usunięcia przewodniczącego Rady Duchownej biskupa Pawła. 

W 2010 roku Koptowie protestowali z kolei przeciwko wyrokowi Naczelnego Sądu Administracyjnego, który zezwalał na rozwody i powtórne małżeństwo - w rezultacie protestów egipski Sąd Najwyższy zawiesił wyrok. Przy czym Kościół Koptyjski zezwala na rozwód i powtórne małżeństwo w przypadku udowodnionej zdrady jednego z małżonków lub gdy jeden z małżonków konwertuje na inną wiarę.

***

Papież Koptów rozważa dopuszczenie rozwodów   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.