Kanclerz czeka na papieski sygnał

Kanclerz Niemiec, Angela Merkel oczekuje, że wrześniowa wizyta papieża w Niemczech da „silny i krzepiący sygnał” dla ekumenizmu. „Wizyta Benedykta XVI może stanowić `ważny punkt orientacyjny` w czasach nacechowanych kryzysem” - napisała przewodnicząca CDU na łamach publikacji Fundacji Konrada Adenauera, zaprezentowanej 22 sierpnia w Berlinie.

„Taki wspólny punkt orientacyjny jest potrzebny w czasach, w których pojawia się zagrożenie, że zasady naszych wartości kulturowych i tradycje idą w zapomnienie” - napisała Merkel. Jej zdaniem, wizyta papieża w Niemczech może stanowić impuls do „dalszego umacniania ducha wspólnoty zarówno wyznaniowej, jak też politycznej i społecznej”.

Nowa publikacja Fundacji Konrada Adenauera zatytułowana „Polityka i religia – papież w Niemczech”, zawiera 20 artykułów przedstawicieli życia politycznego, naukowego i społecznego. Autorzy są katolikami, protestantami, jest wśród nich także przedstawiciel islamu i judaizmu.

Książka ukazała się na miesiąc przed wizytą Benedykt XVI w Niemczech. W dniach 22-25 września papież odwiedzi Berlin, Erfurt i Fryburg Bryzgowijski.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.