Biskupi różnych wyznań podpiszą „pakt wzajemnej miłości”

Biskupi różnych wyznań chrześcijańskich podpiszą 10 września w Londynie „pakt wzajemnej miłości”. Zobowiążą się w nim do oddania życia za siebie nawzajem oraz wzajemnej modlitwy za swoje Kościoły i diecezje. Jest to inicjatywa ruchu Focolari, który zaprosił 40 biskupów z 18 krajów na spotkanie w Welwyn Garden City koło Londynu. Odbędzie się ono w dniach 6-11 września.

Podobne spotkania hierarchów – sympatyków ruchu organizowane są od 1994 r. Ich celem jest „danie świadectwa o możliwości dialogu w czasie, który wydaje się trudny z ekumenicznego punktu widzenia”.

Głównymi animatorami tygodnia będą emerytowany arcybiskup Pragi, kard. Miloslav Vlk oraz anglikański biskup Hertfordu, Robin Smith. Oczekiwane są wystąpienia katolickiego biskupa Nottinghamu, Malcolma McMahona i prymasa Wspólnoty Anglikańskiej, abp. Rowana Williamsa, który będzie gościł uczestników spotkania 8 września w swej londyńskiej rezydencji – pałacu Lambeth.

Tego samego dnia biskupi wezmą udział w nieszporach i Mszy św. w katedrze archidiecezji westminsterskiej. Natomiast 9 września spotka się 20 przywódców religijnych Anglii i Szkocji. Przemówi do nich Maria Voce, kierującej ruchem Focolari od 2008 r., gdy zmarła jego założycielka, Chiara Lubich.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.