Ewangelicki duchowny potępia wandalizm

Słowa ostrego potępienia wobec chuligańskiego zachowania ludzi, którzy zdewastowali pomnik pomordowanych Żydów w Jedwabnem wyraził w liście do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku, ks. Jan Byrt.

Duchowny Kościoła luterańskiego zaznaczył, że coraz częściej w ostatnich latach „mamy do czynienia z takimi zachowaniami nie tylko w stosunku do narodu wybranego, ale też do chrześcijan”.
Ks. Byrt podkreślił, że niszczenie miejsc pamięci, nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. – To tylko ludzie nie znający Biblii mogą postępować w ten perfidny sposób – stwierdził duchowny.
Jak dodał, ubolewa on także z powodu ataków pod adresem wyznawców Chrystusa, w których to atakach sądy nie widzą nic złego. Zwracając się do Jerzego Buzka ks. Byrt prosi o podjęcie konkretnych kroków, aby ustrzec się przed takimi chuligańskimi wybrykami w przyszłości w naszym kraju i w Europie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Miro
  04.09.2011 10:59
  Przed oburzaniem proszę jednak udowodnić na 100% że nie jest to prowokacja żydowska lub rosyjska.
 • IC
  04.09.2011 17:27
  Czy przed oburzaniem się np. na czyny Nergala też trzeba "udowodnić na 100% że nie jest to prowokacja żydowska lub rosyjska"? A jeśli by nawet była, to już nie można się oburzać i potępiać?
  Smutne to (i wiele mówiące), że jakoś nie słychać głośnego potępienia profanacji pomnika w Jedwabnem ze strony hierarchów katolickich. I trzeba się cieszyć, że ks. Byrt broni honoru chrześcijaństwa.
 • Miracle
  18.05.2012 12:02
  Moje pytanie ?,Dlaczego tak mało autorytetów w Polsce,nie łączy się razem i nie przeciwstawiają się tym działaniom rządu i ugrupowaniom partyjnym,dlaczego strach i bojaźń przed mówieniem prawdy tłumi chęć,obrony narodu przed zakłamaniem polityków.Gdzie ci mężczyźni i kobiety którzy mają bronić chrześcijaństwa i praw chrześcijańskich,bronić biednych,Niech będzie chwała Bogu,że Ksiądz Jan Byrt stoi na straży,poszanowania i godności wartości chrzescijańskich,ale Bóg doda mu sił i ludzi którzy będą bronić spraw chrześcijańskich,również niech modlitwą Ap.Pawła będzie modlitwa wielu Polaków,abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we uczciwości i pobożności,Pozdrawiam chrześcijańskich patriotów,,,Mirosław
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.