Arcybiskup Canterbury porozmawia z Mugabe?

Honorowy zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej ma nadzieję podyskutować na temat prześladowań jakie anglikanów spotykają w Zimbabwe z osławionym prezydentem tego kraju Robertem Mugabe.

Arcybiskup Canterbury Rowan Williams w następnym miesiącu odbędzie podróż po południowej Afryce.

Arcybiskup, który będzie pierwszym prominentnym brytyjskim przedstawicielem w stolicy Zimbabwe od wielu lat chce, by jego podróż pokazała solidarność z anglikanami w tym regionie. W ostatnich miesiącach dochodziły wiadomości o pobiciach i aresztowaniach księży, przejmowaniu własności Kościoła oraz o aresztowaniach a nawet morderstwach wiernych w Zimbabwe. Dlatego arcybiskup Canterbury poprosił o spotkanie z prezydentem Mugabe, mimo wątpliwości wyrażanych przez niektórych, iż podróż zwierzchnika anglikanów do tego kraju raczej ma małe szanse na wpłynięcie na poczynania reżimu.

 Arcybiskup odwiedzi też Malawi i Zambię.

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANGLIKANIE

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.