Chrześcijanie w obronie życia

Przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich w Argentynie wydali wspólną deklarację w obronie życia i godności każdej istoty ludzkiej. Dokument stanowi podstawę porozumienia dla ekumenicznych działań przeciwko próbom legalizacji aborcji w tym kraju.

W deklaracji podpisanej przez argentyńskich zwierzchników wspólnot katolickich, prawosławnych i protestanckich zaznacza się, że w odniesieniu do kobiety w ciąży nie można mówić o jednej osobie, ale już o matce z noszonym w jej łonie dzieckiem. Godność obu tych istnień ludzkich musi być zagwarantowana – zaznaczają sygnatariusze porozumienia. Wskazują następnie, że ludzkie życie jest darem dla całego społeczeństwa, dlatego należy się o nie troszczyć, czemu powinna sprzyjać wiara religijna oraz dialog ze światem nauki. „Wzywamy Boga, źródło życia, aby oświecał prawodawców oraz wszystkich, od których zależy ochrona każdego ludzkiego życia” – czytamy w argentyńskiej deklaracji ekumenicznej.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.