Ekumeniczne rekolekcje biskupów

Rzymskokatoliccy i anglikańscy biskupi z Irlandii spędzili dzień na ekumenicznych rekolekcjach na wspólnej modlitwie i dyskusji.

Spotkanie, które odbyło się w połowie tego miesiąca, było pierwszym tego typu w Irlandii i jest rezultatem anglikańsko-rzymskokatolickiego dialogu prowadzonego na płaszczyźnie lokalnej i międzynarodowej.

W rekolekcjach udział wzięło pięciu anglikańskich i rzymskokatolickich biskupów. Stronę rzymskokatolicką reprezentował kardynał Seán Brady, a Kościół Irlandii abp Michael Jackson.

Głównym tematem spotkania był sakrament chrztu świętego. Wspólne spotkania biskupów wynikają z zaleceń bilateralnego dialogu, a uczestnicy irlandzkich rekolekcji już zapowiedzieli chęć kontynuowania rekolekcji. Kolejne odbędą się za rok.

***

Ekumeniczne rekolekcje biskupów   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.