Noc z Lutrem w Skoczowie

Już po raz trzeci 31 października o godzinie 20.00 w Skoczowie rozpocznie się Młodzieżowe Święto Reformacji pod hasłem „Noc z Lutrem”.

Młodzi będą mogli wspólnie śpiewać z z zespołem CME i usłyszeć Roberta Cieślara, streetworkera, który aktualnie pracuje na ulicach Górnego Śląska w Bytomiu. Tego wieczoru nie zabraknie również prezentacji multimedialnych oraz czasu na refleksję.

- Chcemy świętować z młodymi ludźmi, nie tylko dlatego, że 31 października to ważny dzień dla wszystkich luteran. Wystąpienie Lutra w 1517 r. rozpoczęło dyskusję w kościele o piorytetach, o tym co jest istotą chrześcijaństwa. A przecież nie wystarczy wiedzieć, ale warto sobie też o tym przypominać, tym bardziej, że to część naszej tożsamości. W czasie tej nocy będziemy mówić o istocie reformacji "po młodzieżowemu" – powiedziała Katarzyna Wesner-Macura, pracownik Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, organizator Nocy.

Pomysł zorganizowania takiej imprezy dla młodzieży pojawił się trzy lata temu i już wtedy organizatorzy postanowili, żeby w sposób otwarty i w różnych formach artystycznych mówić o filarach luteranizmu. Było już o łasce, Piśmie Świętym, w tym roku czas na solus Christus - jedynie Chrystus.

W czasie imprezy zaprezentuje się także chór 2. Warsztatów muzycznych, które odbyły się kilkanaście dni temu w Cieszynie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama