Komentarze 9
 • Atimeres
  25.05.2017 07:36
  Ach tak, to może dlatego, by tę sferę publiczną poszerzyć, Merkel wspiera najazd islamu na Europę!
  • Gość
   25.05.2017 08:52
   To jałowość, letniość i bojaźń chrześcijan (w tym wielu katolików) jest jedynym prawdziwym zagrożeniem dla Europy a nie "najazd islamu". Poza tym nie ma czegoś takiego jak "najazd islamu". Dlatego - brawo Pani Anielo - tak trzymać!
 • zamieszanie
  25.05.2017 09:49
  Sam uczę swoje dzieci religii. - Za czasów Mojżesza Bóg polecił izraelskim rodzicom: „Te słowa, które ci dzisiaj nakazuję, mają być w twoim sercu; i wpajaj je swym synom” (Powtórzonego Prawa 6:6, 7). A więc rodzice powinni pamiętać o dwóch rzeczach. Przede wszystkim sami mają poznawać Pismo Święte i stosować się do niego w praktyce, aż pokochają zawarte w nim prawo Boże (Psalm 119:97). Będą wtedy mogli wprowadzać w czyn zalecenie z drugiej części tego wersetu — "wpajać te słowa’ swym dzieciom, niejako wyryć je w ich sercach przez kierowanie uwagi na ich wartość. Trzeba zatem, by rodzice odpowiednio pouczali dzieci i często powtarzali im to, co najistotniejsze.
 • zamieszanie
  25.05.2017 09:50
  Nie posyłajcie tam tylko dzieci. Kiedy na lekcji religii pewien trzecioklasista żalił się, że dzieci muszą przestrzegać mnóstwa reguł, a dorośli nie, katechetka poprosiła uczniów o ułożenie własnych Dziesięciorga Przykazań dla dorosłych. Według niemieckiego tygodnika katolickiego Christ in der Gegenwart większość dzieci nawiązywała do dobroci, zgodnego usposobienia, sprawiedliwości, uczciwości i prawdomówności. Zdaniem pewnego dziecka przykazania te powinny brzmieć tak: ?1. Nie bądźcie niesprawiedliwi. 2. Nie zrzędźcie tyle. 3. Nie poganiajcie nas. 4. Nie przeszkadzajcie nam wciąż. 5. Nie wyśmiewajcie się z nas. 6. Nie przymuszajcie nas. 7. Od czasu do czasu przyznawajcie nam rację. 8. Nie ustanawiajcie własnych reguł. 9. Żyjcie ze sobą w zgodzie. 10. Chodźcie też sami do kościoła, a nie posyłajcie tam tylko dzieci?.
 • Gość
  25.05.2017 12:20
  od jutra od Lutra a od pojutrza będą się uczyć od imamów
 • Gość
  25.05.2017 12:24
  przed sprowadzaniem uchodźców trzeba było się pytać teraz musztarda po obiedzie
 • sorcier
  25.05.2017 18:04
  sorcier
  Jak bardzo naiwnym, by nie powiedzieć głupim, trzeba być, żeby przywiązywać jakąkolwiek wagę do tego rodzaju "deklaracji" pani Merkel. Gdyby tylko zapewniłoby jej to dożywotnie rządy, to nie mam wątpliwości, że natychmiast byłaby gotowa stać się oficjalnie katoliczką i to nawet z Bractwa Piusa X.
 • Gość
  26.05.2017 00:51
  Luter i optymizm! Pękłabym ze śmiechu, gdyby nie to, że płakać raczej trzeba.
 • GośćOc
  30.05.2017 08:45
  Oczywistym jest, że u P. Boga liczą się nie słowa lecz czyny. Chrześcijanin jest jednak zobowiązany do ewangelizacji nie tylko czynem ale i słowem. Natomiast Boga nie można zwieść słowami, co niestety udaje się że społeczeństwem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.