Do Berlina napływają tłumy ze wszystkich krajów Europy. Na 34 Europejskie Spotkanie Młodych swoje listy przesłali politycy i duchowni.
Nakładem Księgarni Św. Wojciecha ukazał się pierwszy numer "Zeszytów z Taizé".
Oczekuje się, że w 34. Europejskim Spotkaniu Młodych wspólnoty ekumenicznej z Taize, rozpoczynającym się w środę w Berlinie, weźmie udział ponad 25 tysięcy osób z całego świata.
Mocno trwająca przy tradycji serbska Cerkiew dotrzymuje też kroku technologicznym nowinkom. Poinformowała wczoraj, że wierni mogą ściągnąć z jej stron internetowych darmową aplikację do smartfonów, pozwalającą na korzystanie z modlitewnika.
Prawosławni świata apelują o modlitwy w intencji archimandryty Efrema, przełożonego monasteru Watopedi na Górze Athos, którego od 24 grudnia br. grecka policja trzyma w areszcie domowym.
W Berlinie trwają ostatnie przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych, organizowanego przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé.
Amerykańscy konwertyci z anglikanizmu na katolicyzm oczekują na utworzenie w Stanach Zjednoczonych ordynariatu personalnego dla byłych anglikanów.
W jedynej w Korei Północnej cerkwi prawosławnej pw. Życiodajnej Trójcy Świętej w Pjongjangu odprawiono 26 grudnia nabożeństwo żałobne (panichidę) za zmarłego 17 bm. przywódcę tego kraju - Kim Dzong Ila.
Młodzi Polacy docierają już do Berlina by wziąć udział w rozpoczynającym się jutro Europejskim Spotkaniu Młodych, organizowanym przez ekumeniczną Wspólnotę Taizé. Polacy stanowią najliczniejszą, liczącą 6 tys. osób grupę cudzoziemców.
Do wspólnego wydobycia z zapomnienia półtora tysiąca lat wspólnej historii Kościoła wezwał protestantów i katolików przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurt Koch.