Papież Franciszek spotkał się w czwartek z Sudanką Meriam Ibrahim, którą sąd w jej kraju skazał na śmierć za rzekome przejście z islamu na chrześcijaństwo, a potem karę uchylił pod presją opinii międzynarodowej. Kobieta była u papieża z mężem i dziećmi.
21-letni mężczyzna uczestniczący w pielgrzymce z Banina do Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie został brutalnie pobity przez nieznanych sprawców.
Młoda Sudanka, której sąd w czerwcu uchylił karę śmierci za rzekome przejście z islamu na chrześcijaństwo, przyleciała w czwartek wraz z rodziną do Rzymu włoskim samolotem rządowym. Sprawa kobiety przyciągnęła uwagę świata i wywołała międzynarodowe oburzenie.
„Jeśli nie opuścicie waszych wiosek, poniesiecie tego konsekwencje” – grożą hinduistyczni fundamentaliści chrześcijanom zamieszkującym indyjski stan Ćhattisgarh.
Bp Warduni: dlaczego świat nie ujmuje się za cierpiącymi chrześcijanami?
„Iraccy chrześcijanie w Mosulu mają większe prawa do swych domów i ziemi, niż my muzułmanie” – uważa muzułmański pisarz pochodzący z Mosulu.
Do dwóch wybuchów doszło w historycznym centrum stolicy Chile. Jeden z ładunków wybuchowych został podłożony przy głównych drzwiach zabytkowego kościoła św. Anny.
Wciąż nieznany jest los chrześcijańskich uczennic, które sto dni temu zostały uprowadzone przez islamistów z ugrupowania Boko Haram.
Co najmniej 25 osób zginęło w środę w zamachu samobójczym w mieście Kaduna na północy Nigerii, wymierzonym w imama krytycznego wobec islamskiego ugrupowania Boko Haram - podała policja. W chwilę potem na rynku w drugim wybuchu zginęło według świadka 50 ludzi.
Z wielkim niepokojem amerykańscy biskupi przyjęli promulgowany 21 lipca dekret prezydenta Obamy, który wprowadza pewne nowe normy mające bronić przed dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.