Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Takie pytanie ciśnie się na usta na wieść o terrorystach islamskich mordujących z okrzykiem „Bóg jest wielki”. Mówienie, że chrześcijan, żydów i muzułmanów łączy wiara w jednego Boga, raczej zaciemnia sprawę, niż wyjaśnia.
Premier Indii zobowiązał policję do wzmocnienia ochrony wokół kościołów i chrześcijańskich placówek edukacyjnych w stolicy tego kraju. Zaapelował jednocześnie o przeprowadzenie skutecznego śledztwa w sprawie antychrześcijańskich ataków, które nasiliły się ostatnio w Delhi, jak też o pociągnięcie ich sprawców do odpowiedzialności.
W Nigrze przybiera na sile wrogość wobec chrześcijan. Podsycają ją islamscy fundamentaliści z ugrupowania Boko Haram od lat siejącego śmierć i zniszczenie w sąsiedniej Nigerii.
Znacząco pogarsza się, i tak wcale niełatwa, sytuacja chrześcijan w Indiach. Od kiedy hinduistyczni nacjonaliści wygrali w tym kraju wybory nietolerancja religijna znacznie przybrała na sile, a fala przemocy wymierzonej w wyznawców Chrystusa staje się coraz bardziej powszechna.
Libijskie ugrupowania deklarujące związek z Państwem Islamskim przyznały się do porwania 21 chrześcijańskich Koptów z Egiptu, którzy pracowali na terenie Libii.
W żadnym wypadku nie możemy poprzeć ludzi chcących przerwać proces pokojowy. W tym duchu episkopat Filipin zareagował na falę zamieszek, w jakich na wyspie Mindanao poniosło śmierć 43 policjantów.
Potwierdzony sądownie zakaz używania słowa „Allah” przez katolicki tygodnik w Malezji nie dotyczy Biblii i liturgii. Zapewnił o tym arcybiskup stołecznego Kuala Lumpur Julian Leow.
Arabska wiosna, która miała przynieść Syrii więcej demokracji, w rzeczywistości zniszczyła istniejącą w tym kraju równowagę, zarówno polityczną, społeczną i ekonomiczną, jak też religijną.
Przynajmniej trzy ofiary śmiertelne to wynik antychrześcijańskich zamieszek, do jakich doszło 25 stycznia w Egipcie.
„Nigeria jest w bardzo trudnym i niebezpiecznym dla siebie momencie. Grozi nam, że jeszcze przed wyborami prezydenckimi islamiści przejmą kontrolę nad całą północno-wchodnią częścią tego afrykańskiego kraju”.