Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W Watykanie trwa sesja plenarna Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Tematem obrad jest obecność różnych tradycji religijnych w społeczeństwie obywatelskim.
Pod hasłem „Odwaga nadziei: religie i kultury w dialogu” rozpoczyna się dzisiaj w Rzymie doroczne międzyreligijne spotkanie modlitewne w intencji pokoju. Będzie to już 27. wydarzenie tego rodzaju, organizowane od początku przez rzymską Wspólnotę św. Idziego w duchu historycznego spotkania międzyreligijnego w Asyżu w 1986.
Wciąż nie są znane losy włoskiego misjonarza ks. Paolo Dall’Oglio zaginionego w Syrii. Wiadomości na jego temat nie mają władze kościelne, w tym Towarzystwo Jezusowe, do którego należy, ani założona przezeń wspólnota monastyczna Mar Musa.
Muzułmanie wraz z chrześcijanami modlili się o pokój w Nigerii.
Międzyreligijny apel wzywający do darowania zadłużenia krajom najuboższym trafił do rąk brytyjskiego premiera Davida Camerona. Podpisało się pod nim 350 biskupów, pastorów, rabinów, imamów i przedstawicieli sikhów mieszkających w Wielkiej Brytanii.
Nieustannie zmniejsza się liczba chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Na początku ubiegłego wieku stanowili oni 20 proc. mieszkańców regionu. Obecnie szacuje się, że jest ich o połowę mniej. W Jerozolimie i Nazarecie wyznawcy Chrystusa stanowią 2 proc. mieszkańców. Najwięcej chrześcijan na tym terenie żyje w Libanie, gdzie stanowią 1/3 społeczeństwa.
Podróż apostolska Benedykta XVI do Libanu (14-16 września 2012 r.), pośród wielu jej wymiarów, była szczególną okazją do spotkania i interakcji różnych kultur, tradycji, wyznań i religii.
Międzyreligijna procesja ze świecami i fanfarami przeszła wczoraj wieczorem ulicami Bejrutu. Chrześcijanie i muzułmanie w ten symboliczny sposób zakończyli przygotowania do rozpoczynającej się jutro wizyty Benedykta XVI w Libanie. Młodzież niosła wielki transparent z napisem: „Muzułmanie i chrześcijanie – nikt nas nie rozdzieli”.
Austriacki parlament zgodził się na powstanie w Wiedniu centrum dialogu międzyreligijnego im. króla Abdullaha. Decyzja ta wzbudziła silne kontrowersje.
W stolicy Bośni i Hercegowiny zakończyło się wczoraj spotkanie Europejskiej Rady Zwierzchników Religijnych.