Idziesz do kościoła, nie wiesz czy wrócisz

W Watykanie trwa sesja plenarna Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Tematem obrad jest obecność różnych tradycji religijnych w społeczeństwie obywatelskim.

Przewodniczący dykasterii kard. Jean-Louis Tauran podsumował też działalność Rady w ciągu ostatnich pięciu lat.

„W ciągu tych ostatnich pięciu lat – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Tauran – chcieliśmy przede wszystkim poznać realia dialogu międzyreligijnego w świecie. W tym celu dużo podróżowałem, spotykałem się z ludźmi na miejscu. Największe wrażenie zrobiła na mnie wizyta w Pakistanie. Spotkałem tam wspaniałe wspólnoty chrześcijan, którzy idą do kościoła na Msze, nie wiedząc czy wrócą do domu. Jest to wielkie świadectwo dla całego Kościoła. Również na Bliskim Wschodzie wierni, a w szczególności biskupi i patriarchowie odznaczają się wielką odwagą. Wiedzą, że ich misją jest dawać świadectwo na tej ziemi, gdzie Bóg się objawił. Bo tamtejsze sanktuaria nie są jedynie zabytkami. Żyją przy nich wspólnoty wiernych, ze swą kulturą, tradycją. Wszystko to trzeba zachować”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.