Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach bp Tadeusz Szurman został honorowym obywatelem tego miasta, z którym związany jest od blisko 20 lat. Tytuł ten nadali mu w środę miejscy radni. Uroczystość wręczenia wyróżnienia zaplanowano na 10 stycznia.
Dzień „Wszystkich Świętych” nosi u luteran dwie nazwy: Pamiątka Świętych Pańskich lub Pamiątka Umarłych. Jak informuje ks. Wojciech Pracki - luteranie nie czczą świętych w rozumieniu rzymskokatolickim, ponieważ nie uznają ich kultu.
„Czy jesteśmy uczciwi wobec samych siebie? Jeśli usłyszysz ten faryzejski krzyk w swoim sercu, to znaczy, że brak ci łaski i wiary” – mówił w kazaniu podczas nabożeństwa sprawowanego 28 października w bielskim kościele luterańskim ks. prof. Marek Jerzy Uglorz.
Uroczyste nabożeństwo zainaugurowało w piątek w Bielsku-Białej obrady jesiennej sesji synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, najwyższej władzy ustawodawczej polskich luteran. Uczestnicy synodu dyskutować będą m.in. o priorytetach Kościoła na najbliższe pięć lat.
Po raz kolejny przygotowywana jest ekumeniczna kampania ewangelizacyjna ProChrist. Od 3 do 10 marca 2013 roku Dobra Nowina o Jezusie Chrystusie będzie transmitowana drogą satelitarną z Porsche Arena ze Stuttgartu do setek tysięcy ludzi w całej Europie.
Artykuły higieniczne i szkolne, zabawki, słodycze o odpowiednim terminie ważności można podarować jako prezent dla sierot i dzieci z najbiedniejszych rodzin mieszkających na Ukrainie. Rusza dwunasta edycja akcji "Prezent pod choinkę" organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augbusrkiego w Dzięgielowie.
Znany z wielu nowatorskich pomysłów ewangelizacyjnych, a szczególnie z promowania Słowa Bożego, luterański ksiądz Jan Byrt ze Szczyrku rozpoczął nowy projekt pt. "500 płyt CD ze Słowem Bożym na 500-lecie Reformacji"
Ojciec Święty rozważa możliwości i sposoby „uzdrowienia pamięci” w relacjach z luteranami. Ujawnił to ks. prof. Stephan Horn, który uczestniczył w spotkaniu byłych studentów prof. Ratzingera w Castel Gandolfo.
Promnitzowie panowali na ziemi pszczyńskiej najdłużej – w latach 1548–1765. Była to stara szlachta śląska. Jeden z przedstawicieli rodu walczył nawet w 1241 roku pod Legnicą.
W związku z zaplanowanymi na 2017 rok jubileuszowymi obchodami 500-lecia Reformacji Komisja Mieszana Katolicko-Luterańska ds. Dialogu przygotowała wspólny dokument.