Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Papieska pielgrzymka do Niemiec była fascynująca. Co prawda żadne spotkanie nie zgromadziło milionów wiernych, ale wszędzie był on – Benedykt XVI. Skromny, delikatny, jakby trochę zmieszany, z nieznikającym z ust, ledwo zarysowanym uśmiechem, ale jednocześnie z fenomenalną wprost wiedzą o Bogu i człowieku.
więcej z tego numeru »
Przed tygodniem napisałem w tym miejscu o modlitwie odmówionej przez prezydenta Obamę w czasie rocznicowych uroczystości związanych z zamachem na WTC, wyrażając jednocześnie duży dystans do osoby i polityki prowadzonej przez obecnego prezydenta USA.
Barack Obama nie jest bohaterem z mojej bajki.
Obecnie na świecie toczą się co najmniej trzy wojny o zasięgu globalnym. W każdej trup pada gęsto, ale nie zawsze – i tym różnią się między sobą – jest on jednakowo widoczny.
Pamiętam, jak bardzo byłem zawiedziony, kiedy pierwszy raz przyjechałem do Lourdes. Niemiło mnie zaskoczyły ulice miasteczka wypchane sklepami z dewocjonaliami. Gdzie spojrzeć: albo puzzle z Panem Jezusem na krzyżu, albo beczka z wrzuconymi do niej Matkami Bożymi różnych rozmiarów…
W drugim numerze z rzędu dajemy na okładkę Światowe Dni Młodzieży. Z dwóch powodów. Madryckie spotkanie miało imponujący przebieg (więcej na str. 18–23 i w serwisie gosc.pl), a po wtóre – odbyło się jakby „obok” Polski.
Zamieszki w Anglii na szczęście są już za nami. Na młodych Brytyjczykach, którzy sterroryzowali kilka miast, wszyscy wieszają teraz psy.
W licznych komentarzach po samobójczej śmierci śp. Andrzeja Leppera zabrakło mi dwóch elementów. Zresztą podobnie było, gdy kilka lat temu odebrała sobie życie śp. Barbara Blida.
Państwo polskie jest słabe i chore. Chciałoby się nawet powiedzieć: żal Polski. Po raporcie min. Millera (szczegóły na s. 18–23), nie waham się napisać tak gorzkich słów.
Wielka tragedia dotknęła Norwegię. Kiedy zamykamy ten numer „Gościa”, wiadomo, że w strzelaninie na wyspie Utoya oraz w wybuchu bomby przed rządowymi budynkami w Oslo zginęło 76 bardzo młodych w większości osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dokonano również aresztowań.
Odnotowano też wzrost dyskryminacji wyznawców Chrystusa w miejscach pracy.
Zabójstwa, brutalne pobicia, nieustanne nękania, Kościół spychany do podziemi - to obraz współczesnych prześladowań chrześcijan.
Chrześcijan w Syrii uważa nie za mniejszość, ale za „integralną i ważną część historii narodu syryjskiego”.
Obawy spotęgował niedawny incydent wymierzony w rodzinę chrześcijańską.
Deklarację podpisano 23 stycznia 2000 r. w ewangelicko-augsburskim kościele pw. Świętej Trójcy w Warszawie.
Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Po 1700 latach!
Obrzęd święcenia wody w Bugu
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.