Audiencja z ekumenicznym akcentem

W czasie audiencji ogólnej nie zabrakło też akcentu ekumenicznego. Benedykt XVI otrzymał dokumentację drugiego Forum Katolicko-Prawosławnego, jakie odbyło się rok temu na wyspie Rodos

Wśród wręczających książkę był prawosławny metropolita Hilarion kierujący wydziałem zewnętrznych kontaktów kościelnych patriarchatu moskiewskiego, a także abp Tadeusz Kondrusiewicz z Białorusi.

„Katolicko-prawosławne forum, które odbyło się w Grecji, było poświęcone stosunkom państwo-Kościół – przypomniał metropolita mińsko-mohylewski. – Po tym spotkaniu wydano specjalną książkę. Delegacje katolicka i prawosławna wręczyły Papieżowi tę książkę. Ojciec Święty powiedział, że w dzisiejszych wczasach dialog ekumeniczny jest bardzo ważny, bo musimy odpowiadać na wyzwania czasu. Następnie obydwie delegacje spotkały się jeszcze w Domu Św. Marty w Watykanie. Omawialiśmy program następnego spotkania, które odbędzie się w dniach 5-8 czerwca w Lizbonie. Będzie prawdopodobnie poświęcone problemowi kryzysu i biedy jako wyzwanie obecnego czasu” – dodał abp Kondrusiewicz.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama