Papieski ekumenizm

O swym pragnieniu zwrócenia większej uwagi na relacje ekumeniczne podczas swej wrześniowej pielgrzymki do Niemiec zapewnił papież przewodniczącego rady tamtejszego Kościoła ewangelickiego, (EKD) Nikolausa Schneidera.

O liście papieża do lidera protestantów doniósł wczorajszy Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Zdaniem Schneidera list Benedykta XVI, w którym Ojciec Święty wyraża przekonanie, że planowane wstępnie na godzinę spotkanie ekumeniczne to stanowczo za mało, stanowi znak pozytywny. Jest on przekonany, że podczas planowanej na 22-25 września pielgrzymki papieża do swej ojczyzny dojdzie do pozytywnej i owocnej wymiany opinii. Zasadnicze aspekty wizyty Ojca Świętego biskupi niemieccy omówią podczas rozpoczynającej się 14 marca swej sesji plenarnej w Paderborn.

List Benedykta XVI datowany 28 lutego jest odpowiedzią na sugestie wyrażone przez przewodniczącego Rady Niemieckiego Kościoła Ewangelickiego na początku lutego. Papież przyjął wówczas Nikolausa Schneidera na audiencji prywatnej. Lider ewangelików wyraził wówczas życzenie, aby podczas wrześniowego spotkania omówić między innymi inicjatywy ekumeniczne w związku z 500. leciem Reformacji. Jubileusz ten będzie obchodzony w roku 2017.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.