UE w niebezpieczeństwie

Jeśli gospodarczy i finansowy kryzys nie spotka się ze skuteczną i skoordynowaną akcją państw członkowskich Unii Europejskiej, sama Unia znajdzie się w niebezpieczeństwie. Takiego zdania jest Konferencja Kościołów Europy.

Organizacja skupiająca 125 niekatolickich wspólnot chrześcijańskich Starego Kontynentu wystosowała oświadczenie w związku z unijnym szczytem w Brukseli.

„Jest całkowicie jasne, że nie można żyć na koszt innych państw czy przyszłych pokoleń, generując zadłużenie – czytamy w dokumencie. – Z drugiej strony jest tak samo oczywiste, że redukcji długów nie da się osiągnąć jedynie przez zaciskanie pasa, które uderza głównie w najsłabsze grupy społeczne: emigrantów, młodzież, osoby w podeszłym wieku, bezrobotnych bądź zatrudnionych w niepełnym wymiarze. Trzeba wysłuchać głosu tych, którzy protestują na ulicach wielu krajów. Europejski model socjalny, tak doceniany przy innych okazjach, powinien ukazać swoją żywotność właśnie w chwili kryzysu” – dodają przedstawiciele Kościołów Europy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIOŁY, UE

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.