Pakistan: Zakaz odwiedzania chrześcijańskich więźniów

Władze Pakistanu odmówiły odwiedzin chrześcijańskich więźniów z okazji Bożego Narodzenia. Wielu wyznawców Chrystusa odbywa tam wyroki po oskarżeniach o rzekome bluźnierstwo względem islamu.

Pięcioro z nich oczekuje na wykonanie kary śmierci. Najbardziej znaną pakistańską więźniarką jest 46-letnia Asia Bibi. Dla chrześcijanki są to już trzecie święta za kratami. Jej mąż i córki mogą się z nią spotykać tylko dwa razy w roku, co podyktowane jest względami bezpieczeństwa dla rodziny oskarżonej. Ukrywającą się rodzinę wspomaga Fundusz Barnaby, który wspiera prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Jego pracownik co miesiąc przekazuje żywność i potrzebne środki dla dzieci Asii Bibi. Ona sama oczekuje na apelację od wyroku śmierci. W październiku więzienny nadzorca pobił ją do nieprzytomności, dlatego została przeniesiona na oddział szpitalny.

Sytuację chrześcijan w Pakistanie porównuje się do bycia więźniami we własnym kraju. Osławione prawo o bluźnierstwie wykorzystywane jest instrumentalnie przeciw mniejszościom religijnym.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM, PAKISTAN

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.