Tydzień wielkiej jedności

Za nami kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Duchowni kilkunastu chrześcijańskich wyznań z wiernymi modlili się w kościołach różnych tradycji o spełnienie się Chrystusowej modlitwy z Wieczernika: „Aby byli jedno”.

16 stycznia 2012 r.   toMasz gołĄb/GN 16 stycznia 2012 r.
Nabożeństwo ekumeniczne stowarzyszenia „Effatha” i warszawskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej w parafii św. Alojzego Orione
- Czemu miałbym się lękać utraty wiary, otwierając się na innych wy¬znawców Chrystusa? Doświadczenia ekumeniczne tę wiarę wzmacniają, bo każą uświadamiać sobie, dlacze¬go wierzę tak, a nie inaczej - mówił ks. Antoni Wita, prowincjał orionistów, podczas jednego ze spotkań.

Ostatnie spotkanie ekumeniczne warszawskiego Tygodnia odbędzie się 5 lutego o godz. 18 w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. 11 Listopada 4 w Ząbkach.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.