Syria będzie drugim Irakiem?

Choć Syria rządzi się już prawem wojny, dialog wciąż pozostaje jedyną drogą wyjścia z aktualnego kryzysu – przypominają po raz kolejny chrześcijanie w Syrii.

Tym razem głos zabrał bp Antoine Audo z Aleppo, przewodniczący syryjskiej Caritas. Przestrzegł on wspólnotę międzynarodową przed rezygnacją z drogi dialogu i popieraniem tylko jednej strony konfliktu. Jeśli nie uda się nawiązać dialogu, Syria stanie się drugim Irakiem, a cenę tego zapłacą przede wszystkim chrześcijanie, ok. 8 procent społeczeństwa – podkreśla bp Audo. Syryjscy chrześcijanie przestrzegają również przed infiltracją zagranicznego terroryzmu. „Terroryści są już gotowi i dobrze przygotowani, posiadają też silne zaplecze finansowe” – ostrzega z kolei ks. Kevork Noradounguian, pochodzący z Syrii rektor Papieskiego Kolegium Ormiańskiego w Rzymie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.