Mniej wystąpień z fińskiego Kościoła

Według danych opublikowanych przez Ewangelicko-Luterański Kościół Finlandii dwukrotnie zmniejszyła się liczba wystąpień z Kościoła i nieznacznie wzrosła liczba wstąpień.

Obecnie do Kościoła luterańskiego należy 77,2% Finów (4 mln 170 tys.).

O ile w 2010 roku z Kościoła wystąpiło aż 83 tys. wiernych, o tyle w roku ubiegłym liczba ta wyniosła nieco ponad 46 tys. Jednocześnie 13623 osoby wstąpiły do Kościoła - to o 400 więcej niż w 2010 roku.

Nieznacznie spadła liczba chrztów. Wzrosła natomiast liczba zawieranych związków małżeńskich oraz błogosławieństw udzielanych w kościołach, także dla par, z których żadna nie jest wyznania ewangelicko-luterańskiego.

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.