Iran: sankcje wobec chrześcijan

Międzynarodowe napięcie wokół Iranu odbija się negatywnie także na miejscowych wyznawcach Chrystusa. Informuje o tym misyjna agencja Fides, donosząc o wprowadzonym właśnie zakazie używania języka perskiego przy sprawowaniu chrześcijańskich ceremonii religijnych.

Przypomina zarazem o serii aresztowań wśród wyznawców Chrystusa. Najwięcej cierpią ci z nich, którzy porzucili islam. Najbardziej znanym irańskim więźniem sumienia jest 34-letni pastor protestancki Josef Nadarchani, skazany za odstępstwo na śmierć. Aresztowania i restrykcje dotykają zarówno tzw. wspólnot domowych, jak i Kościołów działających oficjalnie. Najnowsze zakazy ograniczające użycie języka perskiego wpisują się w rosnące naciski na mniejszości religijne i etniczne w Iranie. Działania te notowane są od lat, jednak w ostatnim czasie przybrały na sile.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.