Babuszki na Eurowizję!

Rosyjska żeńska grupa folklorystyczna "Buranowskie Babuszki", w której średnia wieku to około 70 lat, będą reprezentować Rosję na 57. konkursie piosenki Eurowizji w tym roku - podały wczoraj media rosyjskie.

eurovision Buranovskiye Babushki - Party For Everybody (Russia) 2012 Eurovision Song Contest

Osiem starszych pań z Udmurcji na Poduralu wygrało w środę wieczorem zmagania wokalne z 24 konkurentami, w tym ze zwycięzcą Eurowizji w roku 2008 Dimą Biłanem. To one pojadą w maju na finał Eurowizji do stolicy Azerbejdżanu Baku.

Zespół z udmurckiej wioski Buranowo, jak pisze Reuters, łączy brzmienie nowoczesnego popu z tradycyjnym ludowym śpiewem chóralnym. Refren piosenki "Party for everybody" jest w języku angielskim, lecz reszta - w języku udmurckim (z grupy ugrofińskich), którym mówi ok. 325 000 ludzi.

Starsze panie chcą, by traktowano je poważnie. "Nie chcemy być śmieszne (...). Po prostu szczerze i otwarcie śpiewamy o tym, co jest nam bliskie, co zawsze porusza ludzi". Mówią, że nie śpiewają dla bogactwa i sławy. Występują po to, by zebrać pieniądze na budowę cerkwi w swojej wsi.

W konkursie Eurowizji leciwe chórzystki będą konkurować z 75-letnim Engelbertem Humperdinckiem, który reprezentuje Wielką Brytanię.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama