Dania: Kościelne śluby dla par homo

Rząd Danii chce, żeby już latem zawieranie małżeństw homoseksualnych było możliwe zarówno w kościołach, jak i w urzędach stanu cywilnego. Stosowna ustawa powinna wejść w życie 15 czerwca - zapowiedziała we wtorek premier Helle Thorning-Schmidt.

Rząd zakończył właśnie pracę nad tą ustawą, którą premier nazwała "naturalnym i słusznym krokiem". Ustawa przyznaje każdemu członkowi państwowego Kościoła ewangelicko-luterańskiego prawo do ślubu kościelnego "bez względu na to, czy partner jest tej samej, czy odmiennej płci" - podkreśliła Thorning-Schmidt.

Duchownym wolno jednak będzie odmówić udzielania ślubów parom homoseksualnym. Rząd szanuje decyzje indywidualnych obywateli, także decyzje pastorów - wskazała premier. Do państwowego Kościoła należy ok. 80 proc. Duńczyków.

W 1989 roku Dania jako pierwszy kraj na świecie zezwoliła na homoseksualne związki partnerskie. Duński Kościół już teraz oferuje - mimo sprzeciwu części duchownych - błogosławieństwa par homoseksualnych na zakończenie nabożeństw.

«« | « | 1 | » | »»
 • alu1
  13.03.2012 16:43
  Świat się wywrócił do góry nogami!!!!!!!!!
 • Julia
  13.03.2012 18:53
  I tak póki co nie jest wcale najgorzej, pseudonauka już teraz stara się o to aby dowieść tego że pedofilia jest normalna. Tak więc za góra lat 10 śluby będą brane z dziećmi kilkuletnimi, a z rodziców którzy się temu sprzeciwią najpierw przykleją jakąś nową fobie, a potem będą zamykać w więzieniach.
 • gosia
  13.03.2012 20:37
  to w Danii nie ma już prawdziwego kościoła
 • Marcin
  13.03.2012 23:06

  Kościoły ewangelickie to dzieło szatana..


  Porozrywał ten ojciec kłamstwa Kościół - Mistyczne Ciało Jezusa na strzępy, bo nie mógł rozerwać Go na krzyżu, a teraz przez te pseudokościoły prowadzi ludzi do piekła.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.