Ukraina: Kościelny apel ws Tymoszenko

Zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich na Ukrainie zaapelowali do prezydenta Wiktora Janukowycza o zwolnienie z więzienia byłej premier Julii Tymoszenko

Liderka opozycji została skazana na siedem lat pozbawienia wolności za spowodowanie strat w przedsiębiorstwie Naftohaz Ukrainy, jednak powszechnie uważa się ten wyrok za akt politycznej zemsty.

Za Tymoszenko ujmowali się dotychczas poszczególni hierarchowie, a obecnie wspólny apel w jej sprawie wystosowali zwierzchnicy Kościołów i wspólnot chrześcijańskich Ukrainy. Wśród sygnatariuszy znaleźli się zwierzchnik grekokatolików abp Światosław Szewczuk oraz łaciński biskup Marcjan Trofimiak. Prezentując apel podczas konferencji prasowej szef parlamentarnej komisji ds. kultury i duchowości Wołodymyr Jaworiwśkyj stwierdził, że duchowni „rzucają w ten sposób prezydentowi koło ratunkowe, by ocalić wizerunek Ukrainy”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.