Prezydent w zbezczeszczonej cerkwi

Prezydent Tunezji złożył wizytę w rosyjskiej cerkwi prawosławnej w stolicy tego kraju, Tunisie.

Jest to reakcja na akty wandalizmu, wymierzone w ostatnich dniach w chrześcijańskie obiekty w tym mieście: szkołę, cmentarz, a 3 kwietnia w tę właśnie świątynię. Na widniejące na niej krzyże nałożono worki na śmieci, a jedną z ikon obrzucono fekaliami. Do aktów wandalizmu nikt się nie przyznał. Proboszcz prawosławnej parafii otrzymał jednak list od ugrupowania salafitów, którzy domagają się od niego wyrzeczenia się wiary w Chrystusa i usunięcia krzyży z cerkwi.

Po tym ostatnim ataku sprawą zajęła się rosyjska ambasada w Tunisie, która zażądała od władz ochrony dla świątyni. 14 kwietnia, w przededniu prawosławnej Wielkanocy, cerkiew odwiedził tunezyjski prezydent. Moncef Marzouki potępił ataki i zapewnił, że Tunezja będzie respektować zasadę wolności religijnej.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.