UE: Wielka manifestacja chrześcijan

Razem dla Europy – pod takim hasłem odbędzie się 12 maja w Brukseli wielka manifestacja ponad 300 ruchów i wspólnot chrześcijańskich różnych wyznań.

Podobne wydarzenie planowane jest w tym samym czasie w 130 innych miastach naszego kontynentu, w tym aż 42 we Włoszech, 28 w Niemczech, 14 we Francji, 10 w Hiszpanii, 7 w Portugalii, 6 w Rumunii, w Polsce zaś – we Wrocławiu.

W Brukseli obecni będą politycy i ludzie kultury. Z wideoprzesłaniem zwróci się do zgromadzonych przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Głos zabiorą także: były przewodniczący Komisji Europejskiej Romano Prodi, przewodnicząca ruchu Fokolari Maria Voce, założyciel Wspólnoty św. Idziego Andrea Riccardi i Thomas Römer z YMCA.

Komunikat organizatorów manifestacji informuje, że w kryzysie, jaki przechodzi Europa, powodującym podziały, inicjatywa 'Razem dla Europy' ma być świadectwem wspólnoty, odpowiedzialności i zaangażowania na rzecz wspólnego europejskiego domu od Atlantyku po Ural, Europy, która nie zamyka się w sobie, lecz „dostrzega wspólny los z innymi kontynentami”.

Na zakończenie spotkania, w łączności satelitarnej i internetowej z innymi miastami, zostanie ogłoszony manifest, skierowany do instytucji europejskich i obywateli Europy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • michzol
  04.05.2012 01:03
  Sądząc po tłumach ludzi zgromadzonych od Tatr po Bałtyk, jak Polska długa i szeroka, na manifestacjach w obronie telewizji Trwam, można spodziewać się licznego udziału polskich chrześcijan we wrocławskiej manifestacji poparcia dla promocji chrześcijańskich wartości w Europie. No chyba, że nie jest to tak istotne jak miejsce telewizji o. Rydzyka na multipleksie.

  Tak mnie jeszcze jedna rzecz nurtuje... Deklarację poparcia dla starań tv Trwam o miejsce na multipleksie podpisało 2 mln osób, a tysiące ludzi wyraziło swoje poparcie w licznych manifestacjach. Natomiast obywatelski projekt ustawy o zakazie aborcji podpisało (w porównaniu z deklaracją poparcia dl tv Trwam) "tylko" 600 tys. osób. Marsze Życia, choć co raz liczniejsze, nie cieszą się aż taką popularnością jak te w obronie tv Trwam. Więc jak to w końcu jest? Miejsce jakiejś tv na multipleksie jest ważniejsze od obrony życia od poczęcia? Może gdyby ów projekt ustawy przeciwko aborcji podpisało choćby 1 mln osób, czyli połowa tych co poparli tv Trwam, to być może znalazłoby się tych zaledwie 5 brakujących głosów posłów, i ta ważna ustawa by przeszła?
 • Solidarny
  04.05.2012 13:32
  Michzol, czy o akcji zbierania podpisów dowiedziałeś się osobiście od znajomego czy też poprzez media? Bez niezależnej od rządu telewizji nawet nie dowiesz się o morderstwach. Pewna kobieta dopiero po 25 latach, przy okazji odsłonięcia pomnika w Poznaniu w 1981 roku, dowiedziała się, jak zginął Romek Strzałkowski, jej kolega z klasy. Te czasy mogą teraz wrócić. Stąd 2 miliony podpisów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.