UE: Wielka manifestacja chrześcijan

Razem dla Europy – pod takim hasłem odbędzie się 12 maja w Brukseli wielka manifestacja ponad 300 ruchów i wspólnot chrześcijańskich różnych wyznań.

Podobne wydarzenie planowane jest w tym samym czasie w 130 innych miastach naszego kontynentu, w tym aż 42 we Włoszech, 28 w Niemczech, 14 we Francji, 10 w Hiszpanii, 7 w Portugalii, 6 w Rumunii, w Polsce zaś – we Wrocławiu.

W Brukseli obecni będą politycy i ludzie kultury. Z wideoprzesłaniem zwróci się do zgromadzonych przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Głos zabiorą także: były przewodniczący Komisji Europejskiej Romano Prodi, przewodnicząca ruchu Fokolari Maria Voce, założyciel Wspólnoty św. Idziego Andrea Riccardi i Thomas Römer z YMCA.

Komunikat organizatorów manifestacji informuje, że w kryzysie, jaki przechodzi Europa, powodującym podziały, inicjatywa 'Razem dla Europy' ma być świadectwem wspólnoty, odpowiedzialności i zaangażowania na rzecz wspólnego europejskiego domu od Atlantyku po Ural, Europy, która nie zamyka się w sobie, lecz „dostrzega wspólny los z innymi kontynentami”.

Na zakończenie spotkania, w łączności satelitarnej i internetowej z innymi miastami, zostanie ogłoszony manifest, skierowany do instytucji europejskich i obywateli Europy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama