Duchowni na Olimpiadzie bez symboli religijnych

Podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie duchowni sprawujący religijną opiekę nad ekipami sportowców i działaczy nie będą mogli nosić odznak i symboli swoich religii.

Na ich legitymacjach i odznakach znajdzie się jedynie słowo „wiara” z wizerunkiem ziemskiego globu i logo igrzysk olimpijskich i paraolimpiskich. „Nie znalazł akceptacji projekt z symbolami wszystkich dziewięciu religii i wyznań przedłożony przez ich przedstawicieli” – donosi brytyjski dziennik „Sunday Telegraph”.

Emblematy będą służyły jako dowody tożsamości 193 duchownych różnych religii i wyznań, którzy podczas olimpijskich zawodów będą sprawowali opiekę duszpasterską nad zawodnikami, działaczami, organizatorami i pracownikami mediów.

W wiosce olimpijskiej znajduje się jedna budowla, która będzie służyła przedstawicielom pięciu wielkich religii do sprawowania nabożeństw: chrześcijanom, muzułmanom, żydom, hinduistom oraz buddystom. Ponadto wśród duchownych znajdą się przedstawiciele bahaizmu, dżinizmu, zoroastryzmu.

Przewodniczący komitetu koordynującego służbę religijną podczas igrzysk, anglikański duchowny, ks. Duncan Green poinformował, że będą organizowane specjalne przerwy dla muzułmanów z okazji przypadającego w okresie trwania igrzysk miesiąca ich postu ramadanu. Ks. Green zwrócił także uwagę, że wynegocjowano specjalne pozwolenie dla sikhów, którzy będą mogli przy sobie nosić tradycyjne sztylety.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| OLIMPIADA

Pobieranie...
 • Stanisław_Miłosz
  07.05.2012 16:32

  A po co jakieś poślednie odznaki i symbole religijne skoro ten najważniejszy, nadrzędny, chciałoby się powiedzieć - ekumeniczny, już jest?

  Zakamuflowany bo zakamuflowany w pozornie bezładnych łamańcach, ale jest! Gdzie? W logo Olimpiady.

  Proszę się dobrze wpatrzeć (załączone zdjęcie jest trochę poobcinane, nie pokazuje całego logo) - cóż innego niż słowo "ZION"?*/

   


  */ Zion, to ang. Syjon. Jakby ktoś nie wiedział ...

 • ArtiCibol
  07.05.2012 16:56
  Nie zrozumiałem, czy ten brak symbolu religijnego dotyczy zapisu w dokumencie ID, czy, też dotyczy stroju, np.: koloratki, krzyżyka na piersi lub różańca (sithowie mogą mieć sztylety, ale czy katolicy mogą mieć różańce)
  No i co z tym postem i muzułmanami, czy przez czas postu muzułmanie nie będą występować w zawodach, czy też zawody nie będą rozgrywane?
 • MacBlacker
  08.05.2012 08:28
  KRETYNIZM !!!!

  od dziś symbole "olimpijske" uznaję za pogwałcenie ojej wolności osobistej.
 • O toto
  13.05.2012 10:52
  To oczywista realizacja masońskiej wizji zjednoczenia religii w duchu "ekumenizmu".
  Kolejny etap do powołania szatańskiej "jednej religii" w duchu New Age.
  Można by się z tego śmiać bo wiadomo o co chodzi ale to śmiech przez łzy gdy dociera do świadomości fakt że żydowska masoneria odnosi takie sukcesy w dziedzinie niszczenia duchowości chrześcijańskiej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.