Światowa Rada Kościołów opracowała globalny katalog teologiczny

Światowa Rada Kościołów pragnie zacieśnić współpracę teologów różnych wyznań. Ma temu służyć ogólnoświatowy katalog instytucji teologicznych: akademii, wydziałów czy seminariów duchownych.

Aktualnie rozsyłana jest szczegółowa ankieta do tych instytucji z zapytaniem o ich działalność, wyzwania, trendy i perspektywy na przyszłość. Odpowiadać można w siedmiu językach: po chińsku, koreańsku, angielsku, francusku, hiszpańsku, rosyjsku i rumuńsku. Opracowany na tej podstawie raport zostanie zaprezentowany na X Zgromadzeniu Światowej Rady Kościołów, które odbędzie się w przyszłym roku w Korei. Przypuszcza się, że są to najobszerniejsze badania na temat stanu chrześcijańskiej teologii na świecie od 1910 r. Ponadto Rada Kościołów planuje utworzenie internetowej bazy danych uczelni teologicznych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.