Brytyjska paranoja

Nawet zwierzchnikowi Kościoła Anglii nie podoba się obrany kierunek rozwoju w jakim w ostatnich latach podąża Zjednoczone Królestwo.

Arcybiskup Canterbury- dr Rowan Williams swoje stanowisko uzasadnia faktem, że przepaść między biednymi a bogatymi, stale się pogłębia. Zauważa też, że między ludźmi brakuje spójności kulturowej. Społeczeństwo obawia się ataków terrorystycznych, przez co jest złowrogo nastawione dla osób spoza swojej grupy. Objawia się to rozdrażnieniem, agresją czy brakiem hojności. Ten problem dotyka szczególnie ludzi znajdujących się na dolnych szczeblach drabiny społecznej, którzy za wszelką cenę chcą zając w niej wyższe miejsce.

Wywiad z arcybiskupem Williamsem jest częścią filmu, który zawiera wiele nauk zawartych w pracach Charlesa Dickensa. Dla Brytyjczyków ma płynąć z niego przesłanie o konieczności bycia hojnym oraz o wzajemnej życzliwości. Zaś zmiana systemu edukacji ma, według duchownego, wpłynąć na zachowanie ludzi. Powinni oni używać wyobraźni i emocji nie tylko do celów produkcyjnych.

 

***

Brytyjska paranoja   Opracowano na podstawie tekstu z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.