Atak bombowy na katedrę w Kirkuku

Katolicka katedra w północnoirackim Kirkuku była celem bombowego ataku.

Jak informuje portal internetowy "Baghdadhope" powołując się ma lokalne media arabskie, umieszczony w plastikowej torbie materiał wybuchowy eksplodował u przed wejściem do świątyni. Wybuch spowodował znaczne szkody materialne. Na szczęście nie było ofiar w ludziach. Arcybiskup Kirkuku Louis Sako przebywał w niedzielę w Bejrucie, gdzie wziął udział w Mszy św. kończącej trzydniową podróż apostolską Benedykta XVI do Libanie, w trakcie której otrzymał z rąk papieża adhortację apostolską „Ecclesia in Medio Oriente” będącej owocem Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu. Odbyło się ono w październiku 2010 r.

Jak donosi "Baghdadhope" według zeznań ochraniających katedrę policjantów w niedzielę wieczorem trzech uzbrojonych mężczyzn podłożyło i zdetonowało ładunek wybuchowy przed świątynią i zbiegło przed ścigającymi ich siłami bezpieczeństwa
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.