Więcej możliwości dla Kościoła

Benedykt XVI zobaczył na Bliskim Wschodzie Kościół żywy i twórczy, bynajmniej nie muzealny. Tak uważa prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich, który towarzyszył Papieżowi w podróży do Libanu.

„Widziałem owczarnię, której wycie wilków nigdy nie przestraszyło – stwierdził w wywiadzie dla dziennika L’Osservatore Romano kard. Leonardo Sandri. – Odkrywa ona na nowo całą moc i odwagę, jaką daje bezpieczna obecność troskliwego pasterza, i nie waha się wyruszyć z nim w drogę, kiedy zbliża się zagrożenie”. Purpurat wyraził nadzieję, że Kościół ten „będzie miał realną i konkretną możliwość dalszego dawania swego wielkiego świadectwa we wspólnocie”.

Zapytany, czy chrześcijanom na Bliskim Wschodzie grozi wyginięcie, szef watykańskiej dykasterii przyznał, że zagrożenie jest realne, a dotyczy nie tylko katolików, lecz i prawosławnych. Konfrontują się oni z przytłaczającą większością muzułmańską. „Jestem jednak pełen ufności – zauważył hierarcha. – Prawdziwy islam zawsze cechowały szacunek i tolerancja dla innych. Być może potrzebne byłoby coś więcej, co umożliwiłoby bardziej aktywną obecność Kościoła w życiu codziennym” – dodał kard. Sandri.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.