Obecność Kościoła

Papież przybył do nas w momencie najbardziej krytycznym i udzielił nam pomocy, której najbardziej potrzebowaliśmy .

Tak zakończoną w niedzielę podróż apostolską podsumowuje patriarcha Bechara Raï, zwierzchnik maronitów, największego Kościoła chrześcijańskiego w Libanie. W jego przekonaniu wizyta Benedykta XVI w tym kraju była niezbędna, aby zmienić podejście bliskowschodnich chrześcijan do ich przyszłości w tym regionie.

„Libańczycy, podobnie zresztą jak chrześcijanie całym na Bliskim Wschodzie, czuli się, jakby byli już na skraju przepaści. Zaczynali tracić nadzieję i zapominali, jaka jest ich rola w tym regionie. Tymczasem wizyta Papieża, jego przemówienia, a także adhortacja apostolska odrodziły w nas poczucie własnej wartości, świadomość tego, czym jest Liban, co wyróżnia go spośród innych krajów – wskazuje patriarcha Bechara Raï. – Ta wizyta wszystkim nam chrześcijanom na Bliskim Wschodzie dodała otuchy. Zrozumieliśmy, że nie jesteśmy mniejszością, lecz obecnością Kościoła, Kościoła powszechnego w tym regionie”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.