W Brukseli o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie

Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie stała w centrum spotkania zwierzchników tamtejszych Kościołów z przewodniczącym Komisji Europejskiej José Manuelem Barroso.

18 września Brukselę odwiedzili grecko-prawosławni patriarchowie Aleksandrii Teodor i Jerozolimy Teofil oraz reprezentujący patriarchę Antiochii abp Chryzostom z Cypru. Rozmawiano w pierwszym rzędzie o ogarniętej wojną domową Syrii. Duchowi zwierzchnicy prawosławnych chrześcijan wezwali Unię Europejską do wzięcia w obronę praw chrześcijan na Bliskim Wschodzie i do zdecydowanego włączenia się w działania na rzecz pokoju i bezpieczeństwa w regionie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.