Kard. Koch u prezydenta

Przebywający w Armenii przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurt Koch, został przyjęty wczoraj przez tamtejszego prezydenta Serzha Sargsyana.

Jak podało prezydenckie biuro prasowe, Sargsyan wyraził wielkie zadowolenie z wizyty przedstawiciela Watykanu, ponieważ jest to świadectwo dobrych i coraz bardziej zacieśniających się relacji jego ojczyzny ze Stolicą Apostolską. Jako pierwszy w dziejach kraj, który uznał chrześcijaństwo za swą oficjalną religię, bardzo cenimy międzynarodową rolę Watykanu, nie tylko ze względu na jego misję na rzecz pokoju i tolerancji, ale również z powodu konsolidacji chrześcijańskiego świata, której służy Stolica Apostolska – oświadczył prezydent Sargsyan.

W tym kontekście przypomniał on swą ubiegłoroczną wizytę w Watykanie i spotkanie z Papieżem. Długotrwałe wzajemne relacje oraz wspólne dziedzictwo duchowe i kulturowe zobowiązują nas do utrzymania tych relacji na jak najwyższym poziomie – podkreślił armeński polityk. Ze swej strony kard. Kurt Koch wyraził uznanie dla Armenii, która zdołała zachować swą wielowiekową chrześcijańską tradycję. Przypomniał też swą niedzielną wizytę u ormiańskiego katholikosa Karekina II i dobre relacje, jakie łączą Stolicę Apostolską z Ormiańskim Kościołem Prawosławnym.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.