O Pussy Riot w Watykanie

Benedykt XVI rozmawiał z odpowiedzialnym w rosyjskiej Cerkwi za kontakty zewnętrzne biskupem Hilarionem.

Według metropolity wołokołamskiego i przewodniczącego Wydziału Zewnętrznych Stosunków Cerkiewnych Patriarchatu Moskiewskiego Hilariona, rozmowy z Papieżem dotyczyły m.in. sprawy Pussy Riot. Prawosławny duchowny twierdzi, że Benedykt XVI wyraził swoją solidarność z Cerkwią oraz dystans wobec części informacji medialnych na temat przebiegu sprawy.

Metropolita Hilarion spotkał się z Następcą św. Piotra we wtorek wieczorem. Gościł w Watykanie z okazji synodu biskupów. Duchowni poruszyli także takie tematy, jak odrodzenie prawosławne w Rosji i katecheza w rosyjskich szkołach.

W lutym punkowy zespół Pussy Riot wdarł się do moskiewskiego Soboru Chrystusa Zbawiciela i wykonał świętokradczą (i krytyczną wobec Cerkwi i rosyjskiego prezydenta) piosenkę. Sąd skazał trzy członkinie grupy na dwa lata kolonii karnej za „chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną”. Jednej z nich zawieszono później wyrok na dwa lata.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.