Indie: Władza boi się chrześcijan

Indyjskie władze chcą ograniczyć działalność organizacji pozarządowych, które otrzymują wsparcie z zagranicy.

Rząd federalny wprowadza nowe obostrzenia biurokratyczne i grozi organizacjom pozarządowym odebraniem licencji na dalszą działalność. Na pierwszy ogień pójdą organizacje chrześcijańskie, bo to zazwyczaj one otrzymują pomoc z zagranicy. Zdaniem przewodniczącego Indyjskiej Unii Katolików władze chcą świadomie ograniczyć aktywność społeczeństwa obywatelskiego. „To bowiem ułatwia rządzącym pracę, eliminuje niewygodnych świadków i zarzewia protestów” – mówi John Dayal.

Tytułem przykładu przypomina on, że to właśnie chrześcijańskie organizacje nagłaśniały zaniedbania i nadużycia władz, czy to podczas antychrześcijańskich czystek w stanie Orisa czy to w czasie operacji wojskowych w Kaszmirze. „Władze posługują się straszakiem biurokracji, aby nas wyciszyć. Dobrze wiedzą, że bez zagranicznej pomocy instytucje, które działają na polu oświaty czy służby zdrowia są skazane na upadek” – podkreśla Dayal.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.