Cyryl I gratuluje Obamie

Nadzieję na kontynuację i umocnienie dotychczasowych stosunków rosyjsko-amerykańskich wyraził patriarcha moskiewski, gratulując Barakowi Obamie zwycięstwa w wyborach na kolejną kadencję prezydentury.

W telegramie gratulacyjnym Cyryl I stwierdził, że ponowny wybór Obamy na głowę państwa wyraża zaufanie Amerykanów do obranego przez reelekta kursu politycznego, co ma zobowiązywać go do jeszcze większej odpowiedzialności za losy milionów ludzi.

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia wyraził przekonanie, że w czasie następnej kadencji prezydenckiej Baraka Obamy będą rozwijać się i umacniać dotychczasowe relacje między narodami Rosji i Stanów Zjednoczonych. Jego radość budzi szacunek okazywany dotychczas przez Stany Zjednoczone rosyjskiemu prawosławiu, obecnemu w tym kraju od ponad dwustu lat.

Na zakończenie telegramu rosyjski duchowny życzył prezydentowi sił duchowych i fizycznych, pomocy Bożej i sukcesów na najwyższym stanowisku państwowym, a narodowi amerykańskiemu pokoju i pomyślnego rozwoju.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CERKIEW, USA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.