Pakistan: oczekiwanie na sprawiedliwość

W Islamabadzie w Pakistanie dobiegła końca rozprawa sądowa dotycząca Rimshy Masih, nieletniej i niepełnosprawnej umysłowo chrześcijanki oskarżonej o sprofanowanie Koranu.

Obecnie wyznawcy Chrystusa i obrońcy praw człowieka z niepokojem czekają na werdykt trybunału, choć wykazywano, że „dowody” zostały sfabrykowane.

Tymczasem agencja Fides alarmuje w innej podobnej sprawie o bluźnierstwo. Chodzi o Younisa Masiha, oskarżonego o „pogardę” wobec Mahometa. Od siedmiu lat przebywa on w więzieniu, skazany w pierwszej instancji na karę śmierci. 13 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie odwoławcze. Podobnie jak w wielu innych przypadkach, oskarżenie miało przypuszczalnie charakter porachunków osobistych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.